BLOG

Sanat ve Sanat Eğitimi Hakkındaki Makalelerimize Buradan Göz Atabilirsiniz.

YENİ EĞİTİM SİSTEMİNDE MEB’E BAĞLI KURSLARIN AVANTAJLARI

Belki hatırlarsınız, MEB’in 2017 yılında pilot uygulamasına başladığı, öğrencilere karnelerinin yanında yıl boyunca bilim, sanat, kültür, spor ve toplum hizmeti gibi başlıklarda yaptıkları her türlü çalışma için sosyal etkinlik belgesi verme uygulaması bu sene tüm ülke geneline yayıldı.Birkaç yıl içerisinde bir üst eğitim kurumlarına geçişte merkezi sınavların kaldırılıp, öğrencilerin akademik başarılarını..

Devamını Oku

ONLINE MÜZİK DERSİNİN FAYDALARI

Online müzik dersi, canlı online konserler, canlı yayınlarda yapılan çizimler vesaire vesaire… Bunları özellikle son zamanlarda sıklıkla duyuyorsunuzdur. Teknolojinin gelişmesiyle beraber müzik eğitimi biçimleri de önü alınamaz bir şekilde değişti ve gelişti.  Peki online müzik dersi bize ne fayda sağlıyor?Rutinleri Devam Ettirmeİçinde bulunduğumuz Covid-19 pandemisi durumunda, hayatımıza evlerimizde, hem fiziksel hem de mental olara..

Devamını Oku

PRATİĞİN VERİMİNİ ARTIRMAK İÇİN HARİKA İPUÇLARI

“Ne kadar sık pratik yaparsak o kadar iyi oluruz.” Evet muhtemelen herkes bundan bahsediyor. Prova/pratik yapmak elbette bir müzik öğrencisi için olmazsa olmaz bir şey ancak pratik yapmak kadar bunu verimli hale getirmek de önemli.Biliyorsun; bedenimizin hareket etmesi için beynin sinirsel yollar boyunca bir komut göndermesi gerekir. Bir eylem tekrarlandığında (örneğin bir piyano tuşuna basmak) miyelin adı verilen bir madde bu yolların etrafında..

Devamını Oku

ERKEN YAŞTA SANAT EĞİTİMİ ÇOCUKLARA NE KAZANDIRIR?

Çocukların hayal gücünün genişliği herkesin malumu… Beynin yaratıcılıkla ilgili kısmı olan sağ bölümü erken yaşta sanat eğitimi ile desteklenince, çocuklar için yepyeni kapılar açılıyor. Sanat eğitimi erken yaşlarda önemli bir yapı taşıdır çünkü bir çocuğun gelişimini bilişsel, sosyal, problem çözme ve kişisel yetkinliklerinin yanı sıra fiziksel, sözel ve duygusal açıdan da geliş..

Devamını Oku