ONLINE MÜZİK DERSİNİN FAYDALARI

Online müzik dersi, canlı online konserler, canlı yayınlarda yapılan çizimler vesaire vesaire… Bunları özellikle son zamanlarda sıklıkla duyuyorsunuzdur. Teknolojinin gelişmesiyle beraber müzik eğitimi biçimleri de önü alınamaz bir şekilde değişti ve gelişti.  

Peki online müzik dersi bize ne fayda sağlıyor?

online müzik eğitimi

Rutinleri Devam Ettirme

İçinde bulunduğumuz Covid-19 pandemisi durumunda, hayatımıza evlerimizde, hem fiziksel hem de mental olarak sağlıklı bir şekilde devam edebilmek için, rutinlerimizi bu yeni hayatımıza adapte etmemiz gerekiyor. Şen seslerin ve ezgilerin yükseldiği eğitim kurumuna bir süre ara verip, derslerimize online olarak evlerde devam etmek de bu adaptasyon süresinin önemli bir parçası.

Nota Sanat Merkezi olarak, biz de eğitimlerimizi internet ortamına taşıdık ve tüm branşlarımızı kapsayan online müzik derslerini ve online resim dersini #SkypeLessons adı altında hayata geçirmeye başladık. 

online müzik eğitimi

Konfor Alanı

Kendimizi rahat ve konforlu hissettiğimiz, bilindik bir yerde olmanın olmanın rahatlığını ve huzurunu hissettiren ev dışında bir yer mümkün mü? Online müzik derslerinin sınıf temelli derslere göre sahip olduğu en büyük avantajlardan biri, o bilindik konfor alanı içerisinde olmaktır. 

online resim eğitimi

Ulaşılabilirlik

Online müzik eğitimi, yalnızca bir bilgisayar, tablet veya telefon kadar uzağınızdadır yani, birkaç adım. Ayrıca bu tür bir öğrenme, yaşadığı yerde istediği imkanı bulamayan kişiler için de büyük bir fırsattır.

Bir başka şekilde, büyük bir kesim, ulaşım bakımından uzak bölgelerde yaşamaktadır. Özellikle küçük şehirlerde bu konuda eğitim vermek için daha az öğretmen mevcuttur. Bu gibi durumlarda online müzik eğitimi oldukça büyük bir avantajdır.

online müzik eğitimi
online müzik dersi
online ukulele
online ukulele dersi
online resim dersi
online resim eğitimi